Son Dakika    |     Sitene Ekle    |    Künye     |     İletişim
8. YAYLA ŞENLİĞİ YENİKÖY?Ü COŞTURDU
Yeniköy Yayla Şenliğinin 8.si yapıldı. Yeniköy`de yapılan etkinliğe binlerce vatandaş katıldı. Mersin`in en çok yaylacı tabir edilen insanlarını konuk eden Yeniköy`de akşam saatlerinde başlayan müzik şöleni gece yarısına kadar sürdü. Vatandaşlar sıkılmada
2010-08-08 - 23:56

 8. Yayla Şenliği Yeniköy’ü Coşturdu
Yeniköy Yayla Şenliğinin 8.si yapıldı. Yeniköy’de yapılan etkinliğe binlerce vatandaş katıldı. Mersin’in en çok yaylacı tabir edilen insanlarını konuk eden Yeniköy’de akşam saatlerinde başlayan müzik şöleni gece yarısına kadar sürdü. Vatandaşlar sıkılmadan bol bol eğlenceli dakikalar geçirdi. Bir çok seçkin davetlinin ortak söylemi ise “Belediyelerin bile yapmaya cesaret edemediği bu etkinliği Yeniköy muhtarı İbrahim Tuncer’in bu kadar güzel organizeli bir şekilde yapıyor” şeklinde oldu. Hem konuştular hem eğlendiler hem’de muhtar Tuncer’i tebrik edip kutladılar.
Birbirinden güzel sesleri ve türküleri ile halkı coşturan Caner, Şeyma, Zeynep ve Yaşar İpek verdiği konserler ile vatandaşlara eğlenceli dakikalar yaşattılar.
Havai Fişek gösterisi ise adeta gökyüzünü gündüze çevirirken halkı da büyüledi.
 
MUHTAR TUNCER ve
VALİ YARDIMCISI OKATAN’DAN TEŞEKKÜR
Mersin Büyükşehir Bando’sunun eşliğinde saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Mersin Büyükşehir Halk Oyunları ekibinin gösterisinde bulundu. Açılış konuşmasını yapan Yeniköy Muhtarı İbrahim Tuncer, Yeniköy Yayla Şenliği’nin sekizincisine katılan bütün davetlilere teşekkür ederek iyi eğlenceler diledi. Mersin Vali Yardımcısı Kadir Okatan ise Yeniköy Yayla şenliklerinin her hazan her yıl düzenli yapıldığını ve her şeyin muhteşem olduğunu söyledi. Okatan, “ Yeniköy’ün yayla şenliği sizlerin varlığı ile zenginleşiyor, güzelleşiyor ve geceniz renkli bir şekilde geçiyor. Organizasyona emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”dedi.
 
KATILIMA MUHTARLARDAN YOĞUN İLGİ
Etkinliğe her şenlikte olduğu gibi yine Muhtar katılımı ağır bastı. Muhtarların yoğun ilgi gösterdiği şenliğe; Mersin Vali Yardımcısı Kadir Okatan, İl Genel Meclis Başkanı Hüseyin Yıldırım, Niğde Merkez Kovaklı Belediye Başkanı Ferudun Bilge , Toroslar Belediyesi Başkan Vekili Salih Özkan, Mersin Ziraat Odası Başkanı Cengiz Gökcel, Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Eşref Tonbak, Güzelyayla Belediye Başkanı Yakup Yeni, Soğfucak Belediye Başkanı İsmet Hasancaoğlu, Değirmençay Belediye Başkanı Hasan Ay, İl Genel Meclis Üyesi ve Tırmıl Sanayi Sitesi Koop. Başkanı İlhan Çokgün, İl Genel Meclis Üyesi İsak İçel, İl Genel Meclis Üyesi Nurettin Özyurt, MHP Mersin İl Başkan Yardımcısı Duran Ali Ersöz ve Halil Yıldırım, MHP Akdeniz İlçe Başkan Yardımcısı Mehmet Türkmen, İl Özel İdare Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Gökbel ve MGC Başkan Yardımcısı Rüştü Aydın
Köy ve Mahalle Muhtarları: Çukurova Mahalle Muhtarı Muzaffer Filiz, Tozkoporan Mahalle Muhtarı Akmet Kesgin, Osmaniye Mahalle Muhtarı Cengiz Şahbaz, Selçuklar Mahalle Muhtarı Hasan Güler, Doruklu Mahalle Muhtarı Cafer Baysal, Halkkent Mahalle Muhtarı Evliya Yüksel, Resul Köyü Muhtarı İsmail Ildır, Kızılbağ Mahalle Muhtarı Orhan Tezel, Yanpar Köyü Muhtarı Tarık Oğuz, Hebilli Köyü Muhtarı Hüseyin Yörük, Yeşilova Köyü Muhtarı Ergun Ünlü, Kavaklıpınar Köyü Muhtarı Adnan Kesgin, Çamlıbalan Köyü Muhtarı Musa Yılmaz, Kızılkaya Köyü Muhtarı Mehmet Kara, Horozlu Köyü Muhtarı Nebi Tekin, Değirmendere Köyü Muhtarı Halit Ay, Evrenli Köyü Muhtarı Şadi Doğan, Kerimler Köyü Muhtarı Emin Günay.


Add to: Facebook.com Add to: Facebook.com Add to: Google
Bu haber 5361 kere okundu

YORUMLAR

Güncel Kategorisine Ait Diğer Haberler

Öğretmenlerin Sıkıntıları Çözülmeli Aksay, Öğretmenler Gününü Kutladı Büyükşehir Kent Konseyi Silifke’de Toplandı Çalıştay Büyük Bir Katılımla Gerçekleşti Kadına Şiddetin Önlenmesi Çalıştayı’na Yoğun İlgi MESKi Genel Kurulu Yapıldı Yeni Girişimciler Sertifikalarını Aldı 24 Kasım 2014'te Elektrik Kesintisi Var Sarı Basın Kartı Toplantısı Yapılacak Doydu, Öğretmenler Gününü Kutladı

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

Sikayetim Var !

1Trafik Işıkları 2büyük ulaşım sorunu 3Milletvekilliği A.Adayı 4toroslar beldiye baş.hamit tuna beye 5sahilimiz çöplük 6 7mersindeki trafik ışıklarının ızdırabı-eziyeti-sinir harbi- isyan 8.......... 9kanıksanan elektrik kesintileri 10SİVRİSİNEK !!!!

YAZAR YORUMLARI

1 sıfırdan ülke kuranlar.. 2 M.Nail 3 yabangülü 4 Büyük Mersin 5 haykırabilmek... 6 yerinde saptamalar yapmıssınız rüştü bey.... 7 min külli sebebin 8 tebrik 9 DUAYEN 10 Oldu mu şimdi?

HABER YORUMLARI

1 k 1 belgesindeki muafiyet 2 başkan olmanın dayanılmazlığı.. 3 diğer spor dallarıda var başkanım.. 4 bizede bak..! 5 SIRÇALI KÖŞK 6 tebrikler başkanım 7 değişim.. 8 Başarılar 9 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ 10 su faturası

Anketler

Mersin'de MHP Adayı Olarak Kimi Milletvekili Görmek İstersiniz?
Abdil Mustafa Çömez
Akgün Lülü
Av. Ömer Faruk Özsu
Av.Hasan Doydu
Av.Taner Boz
Berdan Tun
Bilal Duman
Dr.Ali Öz
Duran Kara
Gürcan Kasap
Hidayet Kılınç
Hüseyin Şahin
Mehmet Alas
Mehmet Gencay
Mehmet Reşat Ata
Mehmet Şandır
Muhammet Ali Leylak (Clay)
Muharrem Şimşek
Rıza İbicek
Saffet Özdemir
Yalçın Kaya
İsmail Gül
Zahide Kırkıl

Gunluk Gazeteler